SLOVENIJA: Podzemni fenomen Škocjanskih jam (UNESCO)
Škocjanske jame sva obiskala v zgodnje spomladanskem času že pred leti, zato so fotografije precej spomladanske. Obisk naših jam resnično priporočam v pozno jesenskem, zimskem ali zgodnje spomladanskem času, ker vas takrat zagotovo ne bo zeblo. Tako v Postojnski jami kot tudi Škocjanskih jamah je namreč stalna temperatura, ki je v tem času precej bolj prijetna kot zunaj in se boste počutili res lepo. Še večji razlog za ta čas so zagotovo Škocjanske jame, saj je vodostaj reke Reke precej višji in je obisk zato še toliko bolj razburljiv.
Škocjanske jame so že od leta 1989 vpisane na UNESCOV seznam naravne in kulturne dediščine. So edinstven naravni pojav, saj so delo reke Reke, ki teče skozi jame. Reka Reka izvira v vznožju Snežnika in po površju teče okoli 55 km. Ko doseže ozemlje iz apnenca (Kras), teče nekaj časa še po površju, nato pa izgine v podzemlje.










- urnik jam, ogledi in cene vstopnine
- naslov: Informacijski center Parka Škocjanske jame, Matavun 12, 6215 Divača, Slovenija
- Voden ogled boste začeli v informacijskem centru, se podali proti udornici Globočak in skozi umetni predor vstopili v umirjeno Tiho jamo, fosilni rov, poln številnih kapniških tvorb. Ob izhodu iz nje vas bo očaral pogled na podzemni kanjon Reke, ki ga boste prečkali čez Cerkvenikov most, speljan slabih 50 metrov nad strugo. Iz jame se boste vrnili na površje v Veliki dolini.