SINGAPUR IN INDONEZIJA: Končno na rajski mini otok Gili Air (5. dan)
Končno je napočil dan, ko sva spakirala nahrbtnike in se podala najprej do pristanišča s kombijem, nato pa z hitrim čolnom na rajski sanjski mini otok Gili Air, ki je zelo blizu Lomboka v Indoneziji. Po petih urah le prispemo na otok, ki se je trl popotnikov željnih plaže s celega sveta. Gili Air je od trojice mini otokov (Trawagan in Meno) menda najlepši, a vsake oči imajo svojega slikarja. Ker na otoku ni avtomobilov, so naju s kočijo odpeljali v najin mini raj. V povsem novem Dolcemare Resortu so naju razvajali vsako minuto. Odlična lokacija, do potankosti urejena hiška z zasebno veliko teraso in ogromen bazen. Kulinarika – izjemna, saj je resort v lasti italijanske mlade družine. Razvajanje do konca!
IZ UBUDA DO OTOKA GILI AIR
Dva dni sva v Ubudu iskala najcenejšo in najhitrejšo pot do otoka Gili Air. Na koncu sva le popustila in izbrala povsem enako možnost kot vsi drugi popotniki. Na voljo je le še nekoliko cenejša – običajen trajekt, a pot traja 12 ur. Ne bi, hvala. Zjutraj ob 7h naju je pobral kombi in odpeljali smo se do pristanišča Padang Bay na skrajnem vzhodu Balija (1h vožnje). Od tam je najkrajša pot potem s hitrim čolnom do otokov Gili in naprej na Lombok. V majhno skromno pristanišče v jutranjih urah pripeljejo na desetine turistov. Po mojem nas je bilo vsega skupaj več kot 500. Nato so nas počasi vkrcali na hitre čolne. Eni so bili res presneto polni in nevarni. Jojmene. Midva sva izbrala ponudnika Srikandi, ki je bil res zelo zanesljiv in na čolnu nas je bilo res toliko, kolikor na ladjo potnikov lahko tudi gre. Ostali so krcali tudi po trikrat več potnikov za isto ceno. Čoln je res hiter in midva sva bila ves čas v notranjosti, saj smo kar po zraku leteli nad visokimi valovi. Do Gili Aira smo potrebovali le uro in 10 minut, saj je naš hitri čoln imel le en postanek na Lomboku. Nekateri najprej peljejo na Trawagan in Meno, zato je vožnja nekoliko daljša.
KONČNO NA RAJSKEM GILI AIRU
Na otok Gili Air sva prispela malo po enajsti uri in začelo se je tridnevno razvajanje. Na otoku ni avtomobilov, zato lahko izbirate med tremi prevoznimi sredstvi – konjska vprega, kolo ali noge. Za začetek sva midva poizkusila kar konjsko vprego, ki naju je odpeljala do najinega resorta, ki je na zahodni strani otoka.
DOLCEMARE RESORT
Vroče in vlažno vreme naju je pričakalo, a sonca ni manjkalo. Najin rajski resort Dolcemare se nahaja na zahodnem delu otoka in je pomaknjen nekaj korakov v notranjosti, tako da vas ne moti večerno dogajanje, če prehitro skočite v posteljo. Pričakala sta naju prijazna lastnika – Italijana, ki že več kot desetletje živita na otoku. Z izjemno žilico sta uredila resort, v katerem je 5 samostojnih bungalovov in mini restavracija, v katero zahajajo tudi drugi obiskovalci otoka, saj slovi kot ena najimenitnejših. Seveda sva bila navdušena nad to novico, zato sva večino obrokov tudi pojedla kar “doma”. Resort slovi tudi po sladki vodi za tuširanje, ki jo večina ostalih resortov nima. A za ta privilegij je potrebno seči malce globlje v denarnico. V ceno je vštet tudi odličen in bogat zajtrk, izposoja koles in tudi ustekleničena pitna voda. Midva sva uživala res 100 na uro in zagotovo prideva še kdaj.
KOSILO V RESORTU
Ker sva prišla ravno za čas kosila, sva se udobno namestila v najini hišici, potem pa seveda planila po meniju. Odlična italijska kulinarika, ki jo pripravlja kar sama lastnica. Vrtela je lonce kot za stavo in nama pripravila izvstno kosilo in potem zvečer še večerjo. Med pogovorom smo celo ugotovili, da sta doma zelo blizu Slovenije in da je lastnik celo profesionalno jadral s Slovensko ekipo. Kako majhen je ta naš svet. Ali pa smo Slovenci res povsod. Se že prav sprašujem. V glavnem – top kulinarika tudi za bolj petične goste.
NA PLAŽO S KOLESOM
Hitro sva se pozanimala, kje je najlepša plaža za kopanje in snorklanje. Gili Air slovi po koralnem grebenu, ki je povsem ob plaži, zato se na opazovanje ribic ni potrebno peljati s čolnom. To je res zakon. Samo šnorkl na glavo in že gledaš ribice, takoj ko zaplavaš v morju. Morje je seveda toplo (30 stopinj) in čisto ter res turkizne barve. Plaža se nahaja na vzhodu in koralni greben sega po celotni vzhodni obali otoka. Plaža super krasna in tudi nobene gneče, saj večina gostov odhaja na potapljaške enodnevne izlete.
SONČNI ZAHODI
Zvečer pa se samo lepo sprehodite minutko do plaže, se zvalite v enega od udobnih naslanjačev mnogih gostinskih lokalov in uživate v sončnem zahodu. Prvi večer so ga več ali manj zakrivali oblaki. Fascinantna pa je bila tudi Luna.
Celotni stroški dneva = 214 EUR ali 107 EUR/osebo
- celoten prevoz Ubud – Gili Air = 700.000 IDR (50,4 EUR)
- mango, lubenica, WC = 21.000 IDR (1,5 EUR)
- kočijaž do Dolcemare Resorta na Gili Air 0 100.000 IDR (7,2 EUR)
- izposoja snorklov = 60.000 IDR (4,3 EUR)
- kava, čaj, kosilo v Dolcemare = 355.000 IDR (25,5 EUR)
- kava in čaj na plaži = 40.000 IDR (2,9 EUR)
- večerja (carpaccio, sladici) = 300.000 IDR (21,6 EUR)
- spanje Dolcemare Resort (NZ) = 1.450.000 IDR (104,3 EUR)
Devizni tečaji: 1 EUR = 1,1 USD; 1 USD = 12.600 IDR